Meizu M6s

Meizu M6s
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2018, јануари
Големина
Димензии152 x 72.5 x 8 mm
Тежина160 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 720 x 1440 пиксели, 18:9 размер (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 16 MP, f/2.0, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUHexa-core (4x1.6 GHz Cortex-A53 & 2x2.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Silver, Gold, Blue
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор