Meizu E3

Meizu E3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(
Објавен2018, март
Големина
Димензии156.8 x 75 x 7.6 mm
Тежина160 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.99 инчи, 1080 x 2160 пиксели, 18:9 размер (~403 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64/128 GB, 6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hot
Bluetooth5.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна Двојна 12 MP (f/1.9, 1/2.55
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP (f/2.0, 1.4�m), 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.1.2 (Nougat)
CPUOcta-core 1.8 GHz Kryo 260
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black Stone, Moonlight Silver, Champagne Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3360 mAh батерија
Во мирување
Разговор