Oppo A83

Oppo A83
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 38(2600), 40(2300), 41
Објавен2018, јануари
Големина
Димензии150.5 x 73.1 x 7.7 mm
Тежина143 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 720 x 1440 пиксели, 18:9 размер (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64/32 GB, 4 GB RAM или 32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
CPUOcta-core 2.5 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Black, Red, Blue
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3180 mAh батерија
Во мирување
Разговор