Oppo A71 (2018)

Oppo A71 (2018)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GUMTS 900 / 2100 / 850
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 40(
Објавен2018, февруари
Големина
Димензии148.1 x 73.8 x 7.6 mm
Тежина137 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM или 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP (f/2.4, 1/4
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
CPUOcta-core 1.8 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Black, Rose Gold
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор