Oppo A1

Oppo A1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2018, март
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипS-IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Димензии5.7 инчи, 720 x 1440 пиксели, 18:9 размер (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Blue, Red, White
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3180 mAh батерија
Во мирување
Разговор