Oppo F7

Oppo F7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 38(2600), 40(2300), 41
Објавен2018, март
Големина
Димензии156 x 75.3 x 7.8 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии6.23 инчи, 1080 x 2280 пиксели, 19:9 размер (~405 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 5
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM или 128 GB, 6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 16 MP, f/1.8, фазна детекција на автофкус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 25 MP, f/2.0, 1080p
Додатоци
OSAndroid 8.1 (Oreo)
CPUOcta-core (4x2.0 GHz Cortex-A73 & 4x2.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Solar Red, Diamond Black, Moonlight Silver
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3400 mAh батерија
Во мирување
Разговор