Рецензии

Samsung Galaxy Watch4: Елегантен, беспрекорен, безвременски

Седум години поминаа после Galaxy Gear Live смартчасовникот. Samsung оваа година повторно лансираше нов смартчасовник што се базира на...


Поради недостаток на чипови,автомобилите немаат сателитска навигација и безжично полнење на смартфон

Недостатокот на чипови многу ја погоди автомобилската индустрија. Иако побарувачката за возила е голема, автомобилските компании немаат...


Galaxy Z Fold3 5G: Најусовршен преклопен смартфон на Samsung

Samsung е прв производител што започна со развој на иновативни и футуристички преклопни уреди. Првиот преклопен смартфон што беше...


Криптовалутите на Балканот земаат замав, Словенците не плаќаат данок за крипто

Криптовалутите земаат замав на Балканот, затоа што луѓето гледаат голем потенцијал во тоа. До пред само една година, со неверување луѓето...


Gigabyte G32QC – Монитор кој Ви нуди врвни спецификации, квалитет и прво место на таблата со поени

Анхоч како прв соработник на AORUS и Gigabyte, несомнено ја нуди најниската цена на пазарот во Македонија, додека пак купувачкото...


Huawei Nova 9: Бидете инспирирани, „новата деветка“ пристигна

Моќен, префинет и елегантен, тоа се зборовите што најкратко би го опишале новиот смартфон Nova 9 што конечно влезе на македонскиот пазар,...


Иновација со флексибилно и цврсто стакло за смартфони што не се крши

Долготрајноста на батеријата и скршените стакла се најголемите проблеми на смартфоните во модерното време. Колку и да се внимава, на...


20 години затвор: Преку Amazon купувал скапи нешта, а враќал евтини

Хадсон Хамрик од Шарлот, бил убеден дека открил пропуст во системот на Amazon, која може бесконечно да ја злоупотребува и да ја...


Најчести проблеми зошто не можете да инсталирате Windows 11

Пред неколку недели официјално излезе новата генерација на оперативен систем на Microsoft за компјутери, кој нема да биде веднаш достапен...


Марк Цукерберг негира дека Facebook не е безбеден за корисниците

Марк Цукерберг проговори: „Во средината на овие обвинувања е идејата дека на прво место го ставаме профитот, наместо безбедноста и...


Платформата што детално се грижи за заштита на вашите лични податоци

Секој ден се потпираме на нашиот дигитален свет кој што се сочинува во голем дел од нашите животи. Нашите лични податоци сега повеќе се...


Lenovo V15 – Анхоч повторно со понуда во која цената и перформансите имаат одличен баланс!

Lenovo е одличен производител на лаптопи, кој може да го најдете и на полиците каде што се продаваат лаптопи со буџетска цена, но може да...


„Bitcoin-от е безвреден“ за шефот на J.P. Morgan!?

Познато е дека генералниот директор на JPMorgan, Чејс Џејми Димон, не е голем љубител на bitcoin. Секогаш изјавува дека оваа криптовалута...


10 години од смртта на Стив Џобс: Apple ја изгуби својата иновативна аура, но стана машина за профит

Тим Кук не е Стив Џобс, а Apple не е повеќе иноватор. Многу коментари на Twitter има дека Стив Џобс сега се превртува во гроб. Стив Џобс...


Иновативна технологија што ја исфрла батеријата од употреба

Компјутерските инженери од Универзитетот Нортвестерн и технолошкиот Универзитет Дефт, ја развиле BFree технологијата за собирање...


Huawei FreeBuds 4: Моќниот звук што го барате за вашето уво

Huawei неодамна одржа светска премиера на нови уреди, на кои ги претстави и новите стерео безжични слушалки FreeBuds 4. Како што кажува...


ЕК предлага универзален USB-C полнач за сите брендови на смартфони

Европската Комисија ги претстави предлог измените во директивата, според која USB Type C треба да стане стандарден влез за полнење на...


Инфлуенсерка успешно ја продала својата NFT љубов за 250.000 долари

Дигиталните уметнички дела, виртуелната куќа, првиот твит, дел од кодот на world wide web, се само некои од нештата што не можат да се...


Најновите уреди што нема да ве разочараат во 2021

Се што правиме се менува со голема брзина во денешно време, затоа што ни се потребни уреди што може да не следат и да се прилагодуваат со...


Huawei Y6P: Шампион во автономија, перформанси солидни

Huawei Y6p е смартфон со претерано ниска цена и тоа е една од неговите најголеми предности, како и хардверот. Не грижете се за софтверот,...


Ќе има ли наскоро поскапување на телефоните и таблетите?

Изразите што почесто ги слушаме во последно време се инфлација, недостаток и поскапување на се и сешто, од овошје и зеленчук, се до...