Рецензии

Nokia 2 - Дали е доволен за „преодна“ оценка?

HMD Global настапи рамномерно во сите мобилни класи откако го направи камбекот на брендот на Nokia, овој пат со Android оперативен...


Смртоносен тренд - Возачи ги оставаат автономните возила без контрола

Нов опасен тренд се шири кај возачите кои поседуваат автономни возила како што се автомобилите на Tesla. Во неколку инциденти на...


Spotify против Apple Music - Кој ќе надвладее?

Spotify неодамна претстави повеќе новитети на својата платформа за стриминг на музика која најмногу ги израдува корисниците кои бесплатно...


HTC U Play - Може ли да „игра“ со конкуренцијата?

HTC неодамна ја претстави U серијата која требаше да биде замена за М серијата со комбинација на квалитетен дизајн, нешто помоќни...


Нова верзија на Gmail: Еве како да ја активирате

Знаевме веќе одредено време дека Google ја спрема новата верзија на најпопуларниот сервис за електронска...


Sony Xperia XZ2: Блескав и брз со премиум ефект

Xperia XZ2 е новиот предводник на Sony, кој беше претставен за време на MWC во Барселона. Дизајнот си ...


Honor View 10: AI-алатки и беспрекорни перформанси

Суб-брендот на Huawei - Honor е познат по неговите ценовно прифатливи смартфони. Минатогодишните,....


Рецензија: Nokia 6 2018 е одлична надградба во однос на оригиналот

Nokia 6 моделот за 2018 година има многу повисоки перформанси и уште подобра изработка, но камерата и дизајнот се како од пред две години


Сведочењето на Марк Цукерберг е победа за Facebook

Медиумските експерти сметаат дека Марк Цукерберг му донесе голема победа на Facebook после долгото пет-часовно сведочење пред Сенатот...


Huawei P20 Lite - Со леснотија до врвот

Huawei P20 Lite беше првиот модел кој навести каков „вкус“ ќе има новата P20 серија на Huawei која беше долго очекувана на пазарот од...


Xiaomi Mi A1 - Супер евтин телефон со дуо камера

Xiaomi во последните неколку години покажа дека е еден од најумешните производители кога се во прашање поевтини смартфони со квалитетни...


Запознајте се подетално со вештачката интелигенција на Huawei P20

Современите алгоритми за вештачка интелигенција на Huawei се најнапредни во светот на смартфоните...


Samsung Galaxy S9 е мало подобрување во однос на S8, но и натаму еден од најдобрите смартфони

Galaxy S9 не донесува преголеми изненадувања, но и натаму е големо задоволство да се користи во секојдневието


EaseUS MobiMover: Најдобриот дата-трансфер софтвер за iPhone

Преносот на податоци од Mac на iOS уреди, е полесен отколку преносот од iOS на Windows компјутери. EaseUS...


Sony Xperia Ear Duo: паметни слушалки кои ви дозволуваат да ја слушнете и околината 

Новите паметни слушалки на Sony се единствени по можностите кои ги имаат и се супер интересно парче хардвер


Google открива што значи да се биде одличен менаџер

Сигурно ќе се насмеевте ако некој пред 20 години ви кажеше дека компанијата Google ќе ви го промени животот драстично...


Samsung Galaxy S9: Ре-имагинација со камерата и дизајнот

Samsung Galaxy S9 е одличен смартфон, кој е подобрен од претходниот модел Galaxy S8. Дизајнот не е многу...


Како Facebook собирал податоци за Android корисници без нивно знаење

Facebook го доживеа најтешкиот ден во историјата, изгуби 10 милијарди долари од пазарната вредност...


Животот на ко-основачот на Facebook се променил после разговор со Цукерберг

Во март 2004 година, животот на ко-основачот на Facebook, Крис Хјус, се променил драстично после разговорот со цимерот Марк Цукерберг....


Што со вашите биткоини после смртта?!

Ако поседувате виртуелни валути, дали би можеле да се наследат после смртта? Ако ја прашате фамилијата на...


Која е улогата на „хардверскиот паричник“ за криптовалутите

Ако сакаме да користиме криптовалути, мора да имаме дигитален паричник. Тој може да биде софтверски, во ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm