Рецензии

Анхоч со најголем избор на топ популарни тастатури меѓу гејмерите

Анхоч, како официјален овластен ритејлер на Glorious гаџетите во Македонија, има многу различни гејмерски модели за избор: целосни...


Која е вашата ментална добросостојба? - проверете преку апликацијата Relaxifyapp

На луѓето сè повеќе им се потребни вакви апликации, кои им помагаат во негување на нивното ментално здравје. За таа цел, ви ја


Може ли криптовалутите да ги заменат класичните валути?

После периодот на слободен пад на пазарот на криптовалути, кога бројни валути нурнаа длабоко во црвената зона, во последните недели...


На што треба да внимаваме кога објавуваме видеа на TikTok и социјалните мрежи

Многу корисници на социјалните мрежи и интернет објавуваат видео записи, кои се најпопуларната форма на содржина, која најмногу се...


Претседателот на Huawei верува дека може да се вратат на тронот

Huawei пред две години беше речиси на врвот и изгледаше дека ќе доминира на пазарот на смартфони, но се вмеша тогашниот претседател на...


Samsung Galaxy Z смартфоните се прозорец кон поинаков свет

Samsung на својот виртуелен настан ја претстави револуционерната генерација на преклопни смартфони Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3....


Како се формира цената на криптовалутите, кои се тие крипто-китови?

Криптовалутите во последната година се предмет на манипулации од високо ниво и шпекулации. Така се докажа ранливоста на вредноста на...


Украдените 600 милиони во најголемата крипто-кражба досега се бараат назад!?

Хакери ја пробиле блокчејн страницата Poly Network и украле илјадници дигитални токени. Групата извршила голема крипто-кражба и си...


Криза во набавката на роба, не очекува поскапување и недостаток на потрошувачка електроника

Откако пандемијата со коронавирусот за кратко и целосно го поремети производството и испораката на бројни производи низ светот,...


Nokia 5.4 е телефон што привлекува со својата робусност и цената

Nokia не ги таргетира сериозните гејмери, ниту пак бизнис корисниците, кои што мораат да имаат совршена слика. Кога ќе ја земеме во...


„Трето око“ софтверот ве следи 12 часа дневно и кога одите во WC

Дел од кинеските работни култури вклучуваат таканаречено 996 работно време, кое се однесува на работа од 9 часот наутро, до 9 часот...


САД забранува прединсталација на апликации на iPhone, ЕУ сака да ги скрши синџирите на App Store

Шефот на Apple, Тим Кук, го критикува предложениот закон на Европската унија, со кој што се предвидува за корисниците да ги инсталираат...


Airbnb: Пандемијата направи драстични промени кај туризмот и дигиталните номади

Повеќе од една година се прашуваме кога ќе ни се врати стариот живот и начинот на кој што работиме. Со голем број на преживеани и...


Технологијата за препознавање на лице ги притиска вработените да бидат секогаш со насмевка

Технологијата за препознавање на лица ни овозможи со едноставен поглед да ги отклучиме нашите смартфони, да влеземе во своите домови и...


Џеф Безос нема да добие астронаутски крилја, оти не се добиваат туку-така

Секоја личност што ќе оди во вселената не се смета автоматски дека е официјално астронаут. Американската агенција за воздухопловство...


RelaxifyApp апликацијата ве опушта и психолошки ви помага да бидете активни

На луѓето им се потребни вакви апликации, доколку сакаат да се опуштат во домашни услови, без да одат физички на јога сесии или...


Како изгледале почетоците на Мате Римац, од гаража до Bugatti

Со преземањето на Bugatti, Мате Римац, стана главна вест во светските медиуми. Тој почнал во гаража во Загреб, во која пред 11 години ни...


Милијардерите први летаат во вселената, ќе можат ли и обичните луѓе?

Двете вселенски летала, две компании, а само една цел: да ги одведат своите основачи во вселената. Ричард Бренсон и Џеф Безос ги основаа...


MSI Modern 14: Супер лесна и моќна серија на бизнис лаптоп, создаден за Вашиот динамичен живот

MSI е добро познат по своите гејмерски уреди. Како бренд, изработуваат графички картички, матични плочи, монитори, додатоци и многу други...


RelaxifyApp – Апликација која се грижи за вашето ментално здравје

На луѓето сè повеќе им се потребни вакви апликации, кои им помагаат во негување на нивното ментално здравје. За таа цел, ви ја


Нема веќе евтини пратки од Кина после 1 јули за ЕУ: Важи ли ова и за Македонија?

Изгледа дека времето на евтин онлајн шопинг од интернет продавниците во Кина и САД, заврши. Од 1 јули 2021 година, во сите земји членки...