Рецензии

Apple никаде го нема во Топ 10 5G смартфони, Samsung и Huawei доминираат

Apple положи големи надежи дека оваа година за прв пат ќе настапи на пазарот со 5G мобилни уреди и дека токму адутите со новата...


Има ли потреба од нова Call of Duty секоја година?

Да започнеме веднаш со одговорот на ова прашање, и да и не. Да, очигледно затоа што се уште има фанови кои се заинтересирани исклучиво за...


WhatsApp тоне под водството на Facebook?

WhatsApp некогаш важеше за една од најбезбедните мобилни апликации за дополнување и заштита на содржините на пораките, но откако е во...


Како да направите транзиција од Windows на Mac OS Big Sur?

Apple неодамна претстави повеќе нови Mac лаптопи и компјутери, а со нив и сосема нова верзија на оперативниот систем Mac OS Big Sur кој...


Размислете за нов телефон ако имате Android 7.1, оти ќе имате проблеми со софтверот

Корисниците на постари Android смартфони се соочуваат со бројни проблеми. Уредот се уште им функционира, но веќе не можат да го ажурираат...


Ќе ни ја земе ли работата вештачката интелигенција?

Вештачката интелигенција во поново време е многу жешка тема, често се раскажува за неа, пишува и се повеќе нови истражувања има. Само во...


Garmin како ваш советник за бременост – Смарт часовник на следно ниво

Смарт часовниците се повеќе прераснуваат во мобилни мини медицински уреди кои се грижат како за вашата кондиција при фитнес активности,...


Huawei Watch Fit: Смартчасовник што ќе ве тренира

Huawei Watch Fit е првиот смартчасовник на Huawei во правоаголна форма, и кој е доволно тенок и мал, што изгледа елегантно и на женска...


Ја одби понудата за McDonald's и тргна по својот пат, денес има 100 милијарди долари

Марк Цукерберг да не го основаше Facebook и станеше еден од најбогатите луѓе на светот, компанијата веројатно денес би ја водел...


Шефот на Sony: Ќе се почека уште некое време за виртуелната реалност

Виртуелната реалност се уште не може да земе замав. Мислевме дека до овој момент веќе ќе се користи за масовна потрошувачка, како што...


Samsung Galaxy Buds Live: Елегантни „гравчиња“ за сечие уво

На пазарот може да се најдат многу безжични слушалки, но оние што навистина остануваат на увото и ви се комфортни додека трчате,...


Кој смартфон бренд е на врвот, а кој го надмина и Apple?

Вториот квартал од годинава многумина сакаат што побрзо да го заборават од здравствен, но и економски аспект. Но, по завршувањето на...


На колку години богаташите ја заработија првата милијарда

Во текот на пандемијата имаше многу откази од работа и намалени плати, а многумина ставија и клуч на врата. Дел од најголемите светски...


Samsung Galaxy Note 20: Моќност, иновации и слобода со S Pen

Samsung понуди два Galaxy Note модела годинава, но не знаеме дали ќе има и трет во Lite верзија. Дизајн и дисплеј Samsung Galaxy...


Microsoft со сила ќе ве натера да заборавите на Internet Explorer

Можеби веќе звучи смешно и несфатливо, но и натаму постојат голем број на корисници кои упорно го активираат „праисторискиот“ Internet...


Apple има повеќе од 1 милијарда активни iPhone уреди!?

Аналитичарите проценуваат дека постојат 1 милијарда активни iPhones корисници дневно. Нил Сибарт, пишува дека "Милијарда луѓе сега имаат...


Дали со нов пребарувач ќе заврши најбогатото партнерство меѓу Apple и Google?

Борбата за контрола над каналите на информирање може да кулминира со голем притисок од страна на американските регулатори кои може да...


Пандемијата поттикна грозен тренд на злоставување

Една од бројните последици на пандемијата, тоа што бевме затворени во четири ѕида, делумно ја одбележи 2020 година како година на пораст...


Дали енкрипцијата ќе го круниса Zoom еднаш за секогаш?

Zoom одговори на потребите на корисниците и ја воведе опцијата за целосна енкрипција од еден на друг крај на комуникацијата со што ги...


Што ќе понуди Playstation 5 со далечински управувач?

Sony Computer Entertainment ќе понуди едно сеопфатно искуство за сите гејмери кои ќе ја купат новата видео конзола Playstation 5...


MagSafe бавно ги полни сите уреди кои не се iPhone 12

По промоцијата на iPhone 12 еден од новите најинтересни додатоци кои го привлече вниманието на корисниците беше додатокот за безжично...