Рецензии

Huawei P smart Pro: Смартфон од средна класа со забавни спецификации

Huawei P smart Pro е со чист екран од предната страна, за кого Huawei се одлучил да ја скрие селфи камерата во телефонот. Штом корисникот...


5 нешта што мора да ги направите за побезбеден дигитален живот

За да биде подобра оваа новата година, мора да ја разгледаме и претходната, со цел да донесеме подобри одлуки. Често пишуваме едукативни...


Замка на дигитализацијата, работниците под стрес 24 часа

Дигитализацијата на работењето и животот на големо ќе го промени светот. Додека повеќето истакнуваат дека со дигитализацијата ќе дојде до...


Samsung Galaxy S20 - Новото трио е најмоќно и најиновативно досега

Samsung Mobile презеде одличен чекор со тоа што "скокна" една генерација и десетката директно се насочи на лансирање на новите премиум...


Технолошките достигнувања на американската војска

Лабораторијата за воени истражувања на американската војска, CCDC, има мисија за откривање, иновации и пренос за наука и технологија со...


Зошто новите длабоки линкови на Chrome се одлични и опасни истовремено?

Google ја лансираше новата верзија на интернет прелистувачот Chrome која на корисниците ќе им овозможи да креираат „длабоки“ линкови. Тоа...


Apple Arcade - Дали е за гејмери?

Речиси шест месеци по пласманот на гејминг стриминг сервисот Apple Arcade и натаму се поделени мислењеата дали оваа платформа е вредна за...


Sony Xperia 1: Профи 4К камера со долготрајно искуство

Sony телефоните секогаш се уникатни, а на нивните инженери секогаш им е важно за нивните уреди да не изгледаат како другите. Ниту Xperia...


Poco X2 - Исплатлив но, не и спектакуларен

Poco како суб-бренд на Xiaomi во својата втора авантура на пазарот на мобилни телефони не успеа да го привлече истото внимание и пофалби...


Кул „трик“ кој може да го направите со iPhone и iOs 13

Со честите надградби на оперативните системи опцијата за правење скриншот се менува и добива или подобри функции, но некогаш и скриени...


Moto G8 Plus - Камера која ви дава опции

Motorola Mobility изоди голем пат од првиот модел на Moto G во средната класа, некогаш ограничувајќи го на многу евтини и функционални...


Дали Apple Maps конечно го стигна Google Maps?

Apple ја претстави новата верзија на мобилната апликација Apple Maps која е наменета пред се за iPhone смартфоните и е нивен целосен...


Nokia Power Earbuds BH-605 - Звук кој изненадува

HMD Global кој го оживеа брендот на Nokia во смартфон ерата се обидува да стане релевантен на сите полиња, па така се приклучи и на...


Луѓето не ги интересира приватноста, туку модерната технологија

Повеќето се свесни за бројните опасности за приватноста што им се заканува на интерентот, но дел од корисниците сметаат дека треба да се...


Што е подобро - Bluetooth слушалки или слушалки со кабел

Можеби мислите дека Bluetooth слушалките се иднината, но изгледа дека пред нив претстои долг период додека да го достигнат квалитетот на...


Xiaomi Mi Note 10: Пента камера и долготрајна автономија

Само неколку телефони оваа година успеаја да покренат голема возбуда во 2019 година. Mi Note 10 од Xiaomi е еден од нив, тој располага со...


Кога конечно ќе добиеме универзален полнач за смартфони

Застапниците во Европскиот парламент ја повикаа Комисијата во интерес на потрошувачите и заштита на околината да го забрза воведувањето...


5 опции кои ги има Android, а iPhone може само да ги посака

Двете најдоминантни мобилни платформи Android на Google и iOs на Apple имаат свои предности и недостатоци и фановите вечно ја одржуваат...


Кој ќе го принуди Google да не става прединсталирани апликации на Android?

Голем фронт се отвора против Google и неговата политика сите партнери кои го користат оперативниот систем Android на нивните мобилни...


JBL го има „убиецот“ на Apple AirPods

JBL продолжува со жестокото темпо на лансирање на нови безжични слушалки кои ги замислува како главен избор на корисниците на смартфони,...


iPhone 11 Pro Max: Луксуз со топ перформанси

Од трите модели на iPhone 11, најлуксузниот, најголемиот и најскапиот е iPhone 11 Pro Max. Изгледот на iPhone 11 Pro Max од предната...