Рецензии

Што не можеше да правиме со смартфоните пред 10 години

Толку станавме зависни од телефоните и интернет, што веќе и не се сеќаваме како изгледаше офлајн животот и без мобилен. Некои не можат да...


Samsung Galaxy S10 Plus прогласен за најдобар смартфон според македонските фанови

Фановите го кажаа своето. Според гласовите на читателите на telefoni.mk за најдобар смартфон на годината изгласан е врвниот премиум...


Како да спречите непосакувани повици?

Нашите телефонски броеви се повеќе се достапни преку социјалните мрежи и интернет сервисите кои ги користиме преку податоците за...


Нема Messenger без Facebook - Што понатаму?

Facebook донесе одлука да ја прекине поддршката за логирање само преку телефонски број на мобилната апликација за допишување Messenger....


Huawei Nova 4e - Лесно ќе се подновите

Huawei полека ги надминува предизвиците кои ги наметна американскиот претседател Доналд Трамп и со несмалено темпо ги комплетира сите...


Најплатениот YouTube-р има 8 години, рецензира играчки и заработи 26 милиони долари

Најплатениот youtube-р на врвот на оваа листа е веќе со години, а да го видите на улица, сигурно не би поверувале дека ова е тој...


Huawei P30 Pro ги поместува границите со перископската камера и батеријата

Huawei P30 Pro без никаква дилема беше еден од најочекуваните смартфони. Овој модел плени со неодолив дизајн и четворна задна камера со...


Samsung Galaxy S10: Главната десетка што не смее да се игнорира

Кога пред 10 години Samsung го претстави својот прв Galaxy смартфон, не можевме ниту да замислиме дека серијата ќе го доживее своето 10....


Како да ги заштитите сензитивните податоци на Microsoft OneDrive?

OneDrive како cloud сервис на Microsoft за складирање на податоци добива нова интересна функција која сигурно ќе им се допадне на тие кои...


Huawei Mate 30 Pro: Кинески адут со врвни перформанси

Huawei Mate 30 Pro е врвен уред, кој со своите перформанси навистина на остава без здив. И покрај тоа што САД го стави Huawei на црната...


Влезете во волшебниот свет на Samsung QLED 8K TV

Неверојатни 33 милиони пиксели ве воведуваат во нов свет за гледање телевизија, во кој може совршено да го доживеете секој детал. QLED 8K...


Со Google Assistant веќе не ви треба преведувач

Вештачката интелигенција на Google секој ден се повеќе воодушевува особено во делот на преведување користејќи ја „невралната мрежа“ која...


Наследникот на Стив Џобс: Татко му го малтретирал, а денес го спасува светот

Илон Маск е на списокот на најбогати луѓе во светот, кој се наоѓа на 85. место со имот вреден 11,7 милијарди долари. Својот почетен...


Samsung Galaxy Fold: Флексибилен смартфон што сите го посакуваат

Samsung Galaxy Fold е флексибилниот смартфон што сите го посакуваат, но само неколкумина ќе го имаат. Fold не е класичен смартфон, ова е...


Sony полугодишната тактика ќе ја примени и на PlayStation 5?

Sony откако направи фузија на различните дивизии за смарт телефони, телевизори, камери и забава, почнува да применува посинхронизирани...


Xiaomi Mi 9 SE: Заводник со одлични перформанси и тројна камера

Првата и најистакната спецификација на Xiaomi Mi 9 SE е неговата големина. Во денешно време е тешко да се пронајде смартфон со компактни...


На кој начин криминалците најчесто ограбуваат на интернет

Кибернетскиот криминал расте постојано од година на година. Криминалците се повеќе се снаодливи, а често користат и нови техники за кои...


Како да ослободиме меморија на Android

Освен траењето на батеријата, за повеќето корисници на мобилни уреди, еден од најголемите проблеми е недоволната количина на меморија....


Како наједноставно да се префрлите од iPhone на Android?

Мобилните гиганти долго време се обидуваа да ги задржат своите корисници на иста платформа со еден вид на затворање на оперативниот...


Дали вреди да се купи Google Stadia?

Google амбициозно влезе во светот на гејмингот со идеја да го претвори во нудење на сервис, наместо како продажба на хардвер и игри за...


7 начини за да го вратите сјајот на стариот телефон

Ако ви е доста од вашиот стар смартфон, а не ви се купува нов, и кредит не ви е баш најдобра алтернатива, имате седум начини за да го...