Рецензии

Honor ја објави својата „магична“ артилерија - Honor Magic 5 серијата

Honor дигна прашина на MWC со Magic 5 серијата Телефони ги посети Honor на штандот на MWC. Honor на Mobile World Congress во Барселона...


Wilson патентирал револуционерна безвоздушна топка за кошарка

Wilson креирал револуционерна кошаркарска топка, која што изгледа како обична топка, но не е така како што изгледа. Тешка е и скока колку...


Oppo Find N2 Flip: Флексибилност до максимум и голем екстерен екран

Oppo смета дека неговиот прв Find N2 Flip телефон на преклоп во форма на школка, ќе има подобри шанси против преклопните дисплеи на...


Galaxy S23 серијата ја засилува мобилната безбедност со Samsung Message Guard

Samsung го објави и најновиот One UI 5.1 кориснички интерфејс, заедно со новата гејминг алатка за полнење при бајпас играње. Со...


Сте слушнале ли за сите предности што ги нудат eSIM смартфоните?

Производителите на смартфони веќе се стремат кон целосна прифаќање на eSIM картичката. Се работи за електронска СИМ картичка, која што се...


Летачки минијатурни роботи како самовили летаат со помош на светлоста

Научниците го направиле првиот летачки робот, што се базира на меки материјали, што реагираат на светлост. Едноставно кажано, тој...


Дигитализацијата на европските документи започнува

Направен е првиот чекор во создавање на европски дигитален идентитет. Одборот за индустрија, истражување и енергетика во Европскиот...


Redmi Note 11: Моќност во издржливоста и цената

Од главните продажни адути дефинитивно се истакнува добриот AMOLED екран со 90Hz, водоотпорност до одреден степен, камера од 50MP, стерео...


Што да направите ако ја заборавите лозинката на вашиот Android телефон

Често пати ни се случува да ја заборавиме лозинката за вклучување на нашиот смартфон. Се разбира, на толку логирања на интернет, може да...


Во Кина цвета бизнисот со изнајмување на виртуелни луѓе, се плаќа и по 14 илјади долари

Познатите личности, на кои што спонзорите им плаќаат по милион долари, мора добро да внимаваат на својот имиџ во јавноста. Ако почне да...


Xiaomi 12T: Зголемена вредност и неверојатна моќност

Со цена од околу 600 евра, новиот Xiaomi 12T е вреден за парите, доколку барате долготрајна батерија, брзи перформанси, фантастичен...


Google го претстави својот четбот, наменет за медицински прашања

Google Research и DeepMind неодамна го претставија MultiMedQA, големиот јазичен модел со отворен код за медицински цели. Тој нов јазичен...


Кликнала на лажен линк за ажурирање на сметката, и украле 25 илјади евра

Компанијата во која што работела жената, добила e-mail, на кого пишувало дека треба да се ажурира апликацијата со банкарските услуги....


Неверојатниот Samsung ISOCELL HP2 ќе дебитира со резолуција од 200MP

Samsung го претстави новиот сензор од 200 мегапиксели. Тој ќе дебитира со новата Galaxy S23 серија, на 1 февруари во Сан Франциско....


Сакал да вложува во криптовалути, па останал без неколку илјади евра

Вложувањето во криптовалути со себе носи и одредени ризици, но оние кои што се спремни да се впуштат во таквиот потфат, мора да бидат...


Samsung OLED: Живоста и јасноста на новата технологија за телевизори

Катодна цевка, пиксели, HD, 4k, плазма, LCD и на крајот OLED. Во светот на телевизорите се среќаваме со бројни термини и зборови, кои што...


Топ 3 смартфони што ќе ги врамат вашите најдобри моменти од новогодишната ноќ

Во годината имаме 365 денови, но еден ден е најважен - новогодишната ноќ. За време на празниците сите сме свртени кон семејството и сме...


Лозинките заминуваат во историјата, Google воведе дво-степена идентификација

Начинот на кој што ги штитиме нашите приватни податоци на интернет се променија во текот на годината. Почна со класични лозинки, во кои...


Poco M3 Pro: Моќен смартфон со претерано ниска цена

Смартфоните на Poco ја носат ДНК-та на Xiaomi, кои имаат најдобри конфигурации за најдобри цени. Poco е веќе посебен бренд, со потекло од...


Netflix рекламите ќе бидат „смрт на идејата за стриминг“

Netflix со години се преправаше дека не знае дека милиони негови корисници ги споделуваат неговите кориснички шифри со други корисници....


Криптовалутите нема да пропаднат, и покрај тоа што доживуваат криза

Многумина заработија добри пари од криптовалутите. Може да се каже дека беше добро кога траеше. Допрва ќе видиме што ни носи иднината. И...