Рецензии

Samsung Galaxy Z Flip 4: Капакот конечно станува активен дел од телефонот

Samsung традиционално ги претставува новите водечки телефони во август. До минатата година тој термин беше резервиран за серијата Note,...


Со новата серија на часовници, Samsung го истакна дигиталното следење на здравјето

Покрај новите смартфони на преклопување, Samsung го искористи летото да претстави и нови модели на паметни часовници: Galaxy Watch5 и...


Vivo y76 5g: Атрактивен дизајн, ниска цена, добар хардвер, долга батерија и квалитетна камера

Vivo Y76 5G е еден од најновите обиди на Vivo во насока на имплементирање на 5G опциите во уредот од средната класа. Уредот има супер...


iPhone 13: Одличен наследник на претходниот iPhone 12

Apple лансираше четири модели на iPhone смартфони: iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и најдобриот и најскапиот, iPhone 13 Pro Max....


Како да го продолжите векот на траење на вашиот телефон

Со секојдневното користење на телефонот, ризикот од неговото паѓање е голем. Така се добиваат трајни оштетувања или големи трошоци за...


Honor Magic 4 Pro ќе ги освои и најамбициозните корисници

Honor го претстави првиот предводник после официјалното одвојување од Huawei. Со моделот Magic 4 Pro ја фрли ракавицата во лицето на...


Tesla Autopilot системот мора да има интервенција од возачите

Автопилотот на Tesla не е вистински пилот и не може да вози апсолутно сам, пишува The Drive. Се работи за автономен систем за помош на...


Xiaomi 12S серијата воспоставува нов стандард за фотографија

Xiaomi на глобална премиера официјално ја претстави својата соработка со Leica за новата Xiaomi 12S серија. Јасно е дека Xioami овде...


Huawei Watch GT3 Pro: Заводник со долга автономија и одлични алатки

GT серијата на Huawei е една од најпопуларните на глобално ниво, благодарение на тоа што за мала сума на пари, добивате екстра...


Шефот на Apple им попушти на вработените за работа од дома

Шефот на Apple има интересен поглед кон иднината на работата: „Конечниот модел веројатно ќе биде прилично различен во споредба со она што...


HTC Desire 22 Pro е првиот „Metaverse Phone“ за сите крипто-ентузијасти

HTC е една од компаниите што веруваат дека во иднина ќе минуваме многу време во виртуелните светови. Meta и Марк Цукерберг се повеќе ги...


Шефот на Binance: Bitcoin ќе закрепне, ама му требаат години

Шефот на Binance смета дека закрепнувањето на bitcoin би можело да трае со години. После сите песимистички месеци на крипто-берзите и...


POCO F4 и POCO X4 GT ќе бидат први на гејмерскиот пазар

POCO ги претстави новите мобилни уреди со најдобри чипсети во класата: POCO F4 и POCO X4 GT. Оваа компанија секогаш става акцент на...


Илон Маск сака да го интегрира плаќањето со крипто во Twitter

Преземањето на Twitter од Илон Маск вредно 44 милијарди долари се уште не е завршено. Шефот на Tesla Inc. и SpaceX, веќе јавно зборува за...


Samsung Galaxy A53 5G: Совршен смартфон од средната класа

Samsung Galaxy A53 5G се издигнува во жестоката конкуренција на средната класа, затоа што го нуди најдоброто. Samsung завршил одлична...


Апликација ќе ви помогне да го надминете вашиот страв од пајак

Се плашите ли од пајак? Оваа апликација можеби може да ви помогне да го победите стравот. Стравот од пајак се нарекува арахнофобија и не...


Роботот-ракче е најмалиот микробот со далечински управувач

Научници од САД го креирале најмалиот робот на светот со далечинско управување, кој има широчина од само половина милиметар....


Xiaomi Redmi Note 9 Pro: Владетел во средната класа

Xiaomi секогаш беше крал во овој сегмент и топло ги препорачуваме нивните модели како best buy во ценовниот ранг до 200 или 300 евра,...


Нема веќе работа од канцеларија: Airbnb овозможи работа од дома

Ставот на големите компании кон работата од домот е различен. На крај изгледа дека кај повеќето компании ќе преовладува хибридниот начин...


Буџетски смартфон против предводник: Се намалува ли разликата во камерата

Буџетските смартфони стануваат се подобри, но камерата се уште не е толку добра како онаа на предводникот. Колку за споредба, да ги...


Google I/O 2022:Google ги најави следните Pixel 7, Pixel Watch, Pixel Tablet и следното „Уште нешто“

Google ги најави новите модели на: Pixel 6a смартфон. Pixel Buds Pro слушалки и Pixel Watch смарт часовникот. Имаме веќе детали и за...