Рецензии

Ако ви го хакираат Instagram, може да го вратите профилот вака

Instagram ја претстави новата услуга што може да им помогне на сите корисници, што биле на мета на хакери, поради што останале без своите...


СМС пораките се држат за сламка, уште ги има, најмногу во Африка

Првата СМС порака во историјата ја пренесе операторот Vodafone на 3 јануари, 1992 година. Вработениот во компанијата, Ричард Џарвис, ја...


HUAWEI Watch GT 3 SE: Убавецот со ниска цена и долготрајна батерија

HUAWEI го претстави HUAWEI Watch GT 3 SE, кој наскоро ќе биде достапен и во Македонија, по препорачана цена Најголемата предност на...


Заборавете го GPS, наскоро добиваме SuperGPS со висока прецизност

GPS (Global Positioning System) за повеќето корисници што патуваат е безбедносен столб за проценка на времето на патувањето, наоѓањето на...


Xiaomi Redmi 10C: „Ало,ало“ телефон, со одлична цена и функционалности

Redmi 10C е значително поевтина верзија на Redmi Note 11, со ист процесор. Дали вреди да спасите некој денар или треба да вложите во...


Знаци дека вашиот смартфон е заразен со малвер

Без оглед на тоа кој уред го користите, нема целосна сигурност дека вашиот компјутер, таблет или телефон, нема да се зарази со малициозен...


Xiaomi 12: Моќност, брзина и елеганција на прв поглед

Xiaomi телефоните се познати по тоа што се најисплатливи на пазарот, со моќни перформанси и квалитет. Xiaomi 12 е сега достапен и во...


„Ѕверот“ (MrBeast) го симна PewDiePie од тронот и стана најпопуларен YouTube-р - Како и зошто?

Феликс Кјелберг не и значи многу на јавноста, затоа што не го препознаваат по вистинското име. Тој на интернет е познат по неговиот...


Xiaomi Redmi 9A: Крал на евтините смартфони

Xiaomi е еден од првите брендови што секогаш имаат буџетски смартфон до 100 евра, па и помалку. Redmi серијата секогаш е на листата на...


Snapdragon 8 Gen 2 е ѕверот што сите го чекаат

Qualcomm ги објави сите спецификации за својот чипсет од следната генерација: Snapdragon 8 Gen 2. Snapdragon 8 Gen 2 ќе се фокусира на...


Професии што тотално ќе се трансформираат во следните 10 години

Во следните 10 години ќе се променат одредени професии, кои што ги работат дури 1,2 милијарда вработени низ цел свет. Поради сето добро...


Xiaomi Black Shark 5 Pro: Беспрекорен гејминг смартфон со добра цена

Гејминг смартфоните полека се издигнуваат на сцената. Новиот Black Shark телефон го подобрува вашето гејминг искуство со бројни подобрени...


Маск го спрема теренот за официјално преземање на Twitter

Официјално нема потврда дека Илон Маск и челниците на Twitter потпишале договор за сопственост на Илон Маск, но изгледа дека е само...


Nothing Phone (1) е „модерниот iPhone“ со флуоресцентна светлина

Nothing Phone (1) е првиот смартфон од новата стартап компанија на Карл Пеј. „Nothing“ преведено на македонски јазик значи „ништо“, но...


Honor 70: Достапен за сите што сакаат моќни перформанси и моќна камера

Honor го претстави новиот модел Honor 70 на IFA и веднаш доби неколку награди. Според некои технолошки медиуми, новиот модел конкурира за...


Lenovo ThinkPad X1 Fold (16): Преклопен лаптоп, вреден за вашето внимание

Lenovo за време на IFA саемот во Берлин ја најави новата генерација на својот преклопен уред ThinkPad X1 Fold. Lenovo ја претстави првата...


iPhone 13 и iPhone 13 mini: Моќни перформанси, одлични камери и (по)компактен модел

После двата Pro модела од минатата генерација, на ред за рецензија се iPhone 13 и iPhone 13 mini. Освен разликите во големината и...


Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S: Мала пумпа, спремна да ви асистира на патиштата

Xiaomi како иновативна компанија со многу различни производи, влезе и на пазарот за пумпи за гуми 2021 година, со лансирањето на...


Хрватска е меѓу светските дестинации за дигитални номади

Американската медиумска куќа Bloomberg ја категоризира Хрватска како држава со најдобри програми за привлекување на дигитални номади, со...


Како настанал „смешкото“ :-)

„Смешкото“ е креативен начин на комуницирање во модерното општество. Во светот на дигиталните комуникации без мимика и говор на телото,...


LG го претстави првиот флексибилен 42-инчен телевизор во светот

На последниот саем за потрошувачка електроника IFA во Берлин, LG го претстави својот нов телевизор OLED Flex LX3. Станува збор за првиот...