Рецензии

Big Brother е новиот систем за казнување во Amazon

Big Brother е знак дека шефовите не им веруваат на вработените. Amazon неодамна почна да го тестира новиот систем за надзор на своите...


Што ќе донесат Clips на YouTube?

YouTube постојано се труди да остане релевантен и да воведува нови функции за корисниците да останат ангажирани како и порано и да биде...


Netflix ќе стопира сам ако заспиете гледајќи серии

Netflix моментално е вистински победник во светот на стримингот, но и воопшто еден од шампионите во тешката економска состојба...


Криминалците се повеќе ја злоупотребуваат вештачката интелигенција за напади

Животот и работата се повеќе се преместуваат во дигиталната сфера, па така и криминалците се повеќе се активни. Добро им е познато на...


Ново време за социјалните мрежи со построги правила и барање одговорност

Поради упадот на приврзаниците на Доналд Трамп во американскиот Капитол, сега се најавуваат уште поостри мерки за социјалните мрежи....


Што ќе понуди Nothing новата компанија на Карл Пеи?

OnePlus пред неколку како нов атрактивен бренд успеа да привлече огромно внимание во светот на смартфоните поради едноставниот концепт на...


Дали луѓето од дома работат - повеќе или помалку?!

Работат ли луѓето од дома помалку или повеќе отколку во канцеларија? Дел од вработените велат дека работат само 3 до 4 часа дневно....


LG ги претстави своите ТВ адути за 2021 и подобрен webOS 6.0

Уште за време на првиот ден на виртуелниот технолошки саем од CES 2021, LG ја претстави својата премиум линија на телевизори што...


Lenovo ThinkReality A3 очилата коренито го менуваат начинот на кој ги користиме компјутерите

Инженерите од Lenovo размислиле како може да им помогнат на деловните корисници што често патуваат. Целта им била да се креира виртуелен...


Cyberpunk 2077 наместо да ги реши ги зголеми проблемите во играта

Cyberpunk 2077 и натаму е најозборуваната видео игра моментално бидејќи гејмерите кои веќе ја купија чекаат трпеливо да пристигне...


Ќе преживее ли Netflix без The Office, Friends и Marvel?

Најпопуларниот стриминг сервис за видео содржини Netflix остана без содржана која во изминатиот период била прегледана над 1 милијарда...


Кои податоци ќе мора да му ги овозможите на WhatsApp?

Популарната апликација за заштитена комуникација WhatsApp како дел од групацијата на Марк Цукерберг ќе ги принуди своите корисници да ги...


Lenovo го претстави ThinkBook Plus Gen 2 со 2 дисплеја (LCD и E-Ink)

2020 година енормно се зголеми побарувачката за лаптопи поради коронакризата и промената во работните навики. Минатата година порасна...


Каде исчезна кинескиот мултимилијардер Џек Ма!?

Кинескиот мултимилијардер и основач на Alibaba се повлече од челното место на компанијата, спремајќи се за излегување на берзата со...


Xiaomi ги претстави Redmi Note 9T и Redmi 9T

Xiaomi ги претстави двата нови Redmi смартфона: Redmi Note 9T и Redmi 9T. Redmi Note 9T е првиот 5G смартфон во Note серијата што...


Cyberpunk 2077 наместо игра на годината стана најголемото разочарување?

Cyberpunk 2077 е играта која се очекуваше речиси 10 години по најавата на полското уникатно студио за видео игри CD Project RED кое стои...


Како да го заштитите својот Gmail и профилот на Google

Во блиско минато бевме сведоци како протекоа ифнормации со бројни кориснички имиња и лозинки, до кои дошле хакерите преку кибернетски...


Мораме да го промениме пристапот кон коронавирусот

На светот му е потребен нов пристап во спречувањето на идните пандемии, кои може да убијат милиони луѓе, пишува во извештајот на...


Samsung: Какви смартфони и технологии се спремаат за 2021

2020 година беше предизвик за сите и во секој поглед. Особено за технолошката индустрија. Бројни конференции се откажаа, а бројни...


Дали за PlayStation 5 ќе ви треба и нов телевизор?

PlayStation 5 е најпосакуваниот гаџет за време на празничната сезона и количините се целосно исцрпени, па така гејмерите со нетрпение...


Како да се осигурате дека никој нема да ве следи на вашиот iPhone?

Apple е еден од мобилните и технолошки брендови кој својата позиција на пазарот ја гради како компанија која нуди висок степен на заштита...