Рецензии

HTC Desire 22 Pro е првиот „Metaverse Phone“ за сите крипто-ентузијасти

HTC е една од компаниите што веруваат дека во иднина ќе минуваме многу време во виртуелните светови. Meta и Марк Цукерберг се повеќе ги...


Шефот на Binance: Bitcoin ќе закрепне, ама му требаат години

Шефот на Binance смета дека закрепнувањето на bitcoin би можело да трае со години. После сите песимистички месеци на крипто-берзите и...


POCO F4 и POCO X4 GT ќе бидат први на гејмерскиот пазар

POCO ги претстави новите мобилни уреди со најдобри чипсети во класата: POCO F4 и POCO X4 GT. Оваа компанија секогаш става акцент на...


Илон Маск сака да го интегрира плаќањето со крипто во Twitter

Преземањето на Twitter од Илон Маск вредно 44 милијарди долари се уште не е завршено. Шефот на Tesla Inc. и SpaceX, веќе јавно зборува за...


Samsung Galaxy A53 5G: Совршен смартфон од средната класа

Samsung Galaxy A53 5G се издигнува во жестоката конкуренција на средната класа, затоа што го нуди најдоброто. Samsung завршил одлична...


Апликација ќе ви помогне да го надминете вашиот страв од пајак

Се плашите ли од пајак? Оваа апликација можеби може да ви помогне да го победите стравот. Стравот од пајак се нарекува арахнофобија и не...


Роботот-ракче е најмалиот микробот со далечински управувач

Научници од САД го креирале најмалиот робот на светот со далечинско управување, кој има широчина од само половина милиметар....


Xiaomi Redmi Note 9 Pro: Владетел во средната класа

Xiaomi секогаш беше крал во овој сегмент и топло ги препорачуваме нивните модели како best buy во ценовниот ранг до 200 или 300 евра,...


Нема веќе работа од канцеларија: Airbnb овозможи работа од дома

Ставот на големите компании кон работата од домот е различен. На крај изгледа дека кај повеќето компании ќе преовладува хибридниот начин...


Буџетски смартфон против предводник: Се намалува ли разликата во камерата

Буџетските смартфони стануваат се подобри, но камерата се уште не е толку добра како онаа на предводникот. Колку за споредба, да ги...


Google I/O 2022:Google ги најави следните Pixel 7, Pixel Watch, Pixel Tablet и следното „Уште нешто“

Google ги најави новите модели на: Pixel 6a смартфон. Pixel Buds Pro слушалки и Pixel Watch смарт часовникот. Имаме веќе детали и за...


Ворен Бафет вложи милијарди во Apple, поради еден изгубен iPhone!?

Ворен Бафет е легендарен инвеститор и извршен директор на компанијата Berkshire Hathaway, која е најголемиот поединечен акционер на...


Xiaomi 11T Pro доаѓа со моќност во батеријата, 5G, звукот, камерата и софтверот

Трендовите во индустријата на смартфоните секоја година се менуваат. Секоја година смартфоните се се подобри и подобри, имаат помоќни...


Samsung Galaxy A13: Евтин смартфон со Knox, долга батерија и одлична камера

SAMSUNG Galaxy A13 е еден од најевтините верзии од Galaxy A фамилијата. Се работи за 4G верзија на смартфон, која е нов модел, а пуштена...


Како можете да ја прочитате пораката што ви ја пратија/избришаа

Колку пати ви се случило да бидете во брзање и на погрешната личност да сте ја испратиле пораката и потоа да сте ја избришале, во надеж...


Redmi Note 10: Моќно полнење, ниска цена и AMOLED екран

Кога ќе помислите дека не можете да добиете одличен телефон за малку пари, Xiaomi ќе ве разубеди со својот Redmi Note 10, кој за помалку...


Се согласувате ли со поранешниот шеф на Google: Работа до дома или во канцеларија?

Една од долгорочните последици на пандемијата, која што не е поврзана со здравствената ситуација, е работата од дома. За многумина таа...


Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G: Екстра перформанси, одлична камера и прифатлива цена

Xiaomi го објави еден од најдобрите евтини смартфони на пазарот претходната година - Redmi Note 10 Pro+. Се работи за уред со врвен...


Samsung е победник во оваа категорија: Колку зрачење содржат популарните смартфони

Смартфоните станаа составен дел од нашето секојдневие. Од работа, училиште до дневни задачи, овие лесно преносливи уреди ни овозможија да...


Samsung Galaxy S22 Ultra: Отварање на нова ера на S-класата со S Pen

Samsung го претстави новиот Galaxy S22 Ultra, со што ова е првиот чекор кон исчезнување на Note серијата, карактеристична со своите...


Млада девојка: Доста ми е од 60-годишни фраери да ми испраќаат голи слики

Тинејџер не е лесно да се биде во денешно време, покрај сите ограничувања со пандемијата, училиштето делумно се одвива онлајн и делумно...