Споредба на телефони

Gionee Ctrl V1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013
Големина
Димензии123 x 63.5 x 11.2 mm (4.84 x 2.5 x 0.44 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.95 инчи(~146 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANДа, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz Cotex-A9
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Кафена, Црна
Батерија
ТипLi-Ion 1700 mAh батерија
Во мирување
Разговор
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него