Рецензии
 • 10.0

  Apple Arcade - Дали е за гејмери?

  Речиси шест месеци по пласманот на гејминг стриминг сервисот Apple Arcade и натаму се поделени мислењеата дали оваа платформа е вредна за гејмерите или пак има голем простор за подобрувањe

 • 9.7

  Sony Xperia 1: Профи 4К камера со долготрајно искуство

  Sony телефоните секогаш се уникатни, а на нивните инженери секогаш им е важно за нивните уреди да не изгледаат како другите. Ниту Xperia 1 не е исклучок, па во морето на телефоните, кои изгледаат сите

 • 9.9

  Huawei FreeBuds 3: Практични слушалки за секаква пригода

  Веќе неколку години кај смартфоните се тренд и добрата аудио опрема и производството на безжични Bluetooth слушалки. Huawei FreeBuds 3 се одлични слушалки со жива црвена боја, која ја анализираме точн

 • 8.4

  Poco X2 - Исплатлив но, не и спектакуларен

  Poco како суб-бренд на Xiaomi во својата втора авантура на пазарот на мобилни телефони не успеа да го привлече истото внимание и пофалби како со Pocophone F1. Новиот X2 е навистина многу исплатлив сма

 • 9.5

  Кул „трик“ кој може да го направите со iPhone и iOs 13

  Со честите надградби на оперативните системи опцијата за правење скриншот се менува и добива или подобри функции, но некогаш и скриени кои не се видливи на прва рака. Затоа ви откриваме еден кул трик

 • 8.8

  Moto G8 Plus - Камера која ви дава опции

  Motorola Mobility изоди голем пат од првиот модел на Moto G во средната класа, некогаш ограничувајќи го на многу евтини и функционални компоненти, за денеска веќе да претендира кон понуда на поголема


 
Новости

Huawei сака да ја поддржи дигитализацијата на Европа и да го забрза растот

Huawei е уверен дека може да ја забрза европската дигитална агенда преку побрзо воведување на новите технологии и да го поттикне растот на стопанството. Бизнис стратегијата...

 
Оперативни системи

600 Android апликации се избришани од Google Play Store

600 Android апликации се избришани од Google Play Store, затоа што ги прекршуваат правилата за рекламирање. Поради нефер наметнување на рекламите кај корисниците, Google...