Xiaomi Mi Mix 2S тестиран со сериозна мускулатура

Објавено на 07.02.2018 во НовостиXiaomi Mi Mix 2S тестиран со сериозна мускулатура

Xiaomi очигледно има намера годинава да лансира супер моќен смартфон кој ќе се спротистави на силната конкуренција. Таква сериозна мускулатура прикажа новиот Xiaomi Mi Mix 2S кој на бенчмарк тест сајтот AnTuTu се појави со осум-јадрениот Snapdragon 845 кој во 2018 година е планиран за премиум класата со најмоќни перформанси.

Xiaomi веќе најави дека ќе учествува на MWC 2018 во Барселона, па можеби токму со овој засега непотврден смартфон ќе ја изненади јавноста. Засега за Xiaomi Mi Mix 2S освен за процесорот нема повеќе познати детали.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}