Рецензии
 • 10.0

  Технолошките достигнувања на американската војска

  Лабораторијата за воени истражувања на американската војска, CCDC, има мисија за откривање, иновации и пренос за наука и технологија со цел да обезбеди доминантна позиција на американската војска како

 • 10.0

  Зошто новите длабоки линкови на Chrome се одлични и опасни истовремено?

  Google ја лансираше новата верзија на интернет прелистувачот Chrome која на корисниците ќе им овозможи да креираат „длабоки“ линкови. Тоа значи дека покрај линкот со URL страната ќе може да дополните

 • 10.0

  Apple Arcade - Дали е за гејмери?

  Речиси шест месеци по пласманот на гејминг стриминг сервисот Apple Arcade и натаму се поделени мислењеата дали оваа платформа е вредна за гејмерите или пак има голем простор за подобрувањe

 • 9.7

  Sony Xperia 1: Профи 4К камера со долготрајно искуство

  Sony телефоните секогаш се уникатни, а на нивните инженери секогаш им е важно за нивните уреди да не изгледаат како другите. Ниту Xperia 1 не е исклучок, па во морето на телефоните, кои изгледаат сите

 • 9.9

  Huawei FreeBuds 3: Практични слушалки за секаква пригода

  Веќе неколку години кај смартфоните се тренд и добрата аудио опрема и производството на безжични Bluetooth слушалки. Huawei FreeBuds 3 се одлични слушалки со жива црвена боја, која ја анализираме точн

 • 8.4

  Poco X2 - Исплатлив но, не и спектакуларен

  Poco како суб-бренд на Xiaomi во својата втора авантура на пазарот на мобилни телефони не успеа да го привлече истото внимание и пофалби како со Pocophone F1. Новиот X2 е навистина многу исплатлив сма


 
Новости

Како САД ќе ја спроведе 5G технологијата покрај Huawei

САД го обвинува Huawei дека е близок соработник на Пекинг за шпионажа преку својата телекомуникациска мрежа. Се разбира, Huawei ова го негира. Со оглед на тоа што кинескиот...

 
Оперативни системи

Apple ќе овозможи мултитаскинг алатка кај идниот iPhone со iOS 14

iPad имаше прекрасна алатка кај iOS 13 за преминување кон други апликации, а кај iOS 14 ќе ја има истата алатка, која би можела да пристигне и кај iPhone. На објавено видео...