Новости

Најпопуларната игра конечно на Android: Со кои телефони може да ја играте Fortnite

Милиони корисници со месеци ја очекуваат најпопуларната игра на светот на Android. Од Epic Games...


Fortnite доаѓа на Android, но не и на Google Play

Од Epic Games најавија дека Fortnite наскоро ќе биде достапен на Android, но не и на Google Play. Наместо официјалната...


Погледнете на кои телефони може да ја играте Fortnite

Се уште не е познато дали Fortnite ќе може да се преземе директно од Google Playstore или сите што...


Pokemon Go конечно доби функција за излегување од играта

Конечно е активна функцијата што сите фанови на Pokemon ја бараа уште од самиот почеток. Pokemon Go доби...


Не знаете што е GDPR? Играјте Cyber Chronix за да научите се за безбедноста на податоците

GDPR е воведен во Европската Унија, но луѓето не се информирани какви промени носи новата регулатива...


FIFA 19 доаѓа заедно со Лига на шампионите

Играта FIFA 19 го објави трејлерот, со што потврдува дека официјално излегува на 28 септември...


Лансирани се Snappables AR игрите за Snapchat

Snapchat претстави ревидиран интерфејс UI, кој ги има сторијата од пријателите и фамилијата на корисникот,...


Super Mario помага во спречување на деменција

Деменцијата, или сенилност, како што некои ја нарекуваат, е постепено влошување на интелектуалните способности на човекот. ..


Сте ја пробале ли Age of Empires на Android?

Age of Empires: Castle Siege е класична компјутерска игра со стратегија, со која ќе градите и проширувате империи, ќе учествувате во...


Nintendo лансираше нова детска игра за смартфон

Nintendo продолжува со силно темпо да лансира нови игри за смартфон како платформа на која сака да обезбеди што е можно поголемо...


Видео: Sonic Forces: Speed Battles - Нова заразна игра за смартфон

Најпознатото еже на планетата Sonic сега со молневита брзина ќе трча и по екраните на мобилните телефони со Android и iOs оперативен...


NBA 2K18 пристигна за iPhone најреална досега

Кошаркарската симулација NBA 2K18 е лансирана за iPhone и iPad со неверојатно реална графика која е убедливо најдобра досега со одличен...


Стратешката игра Titanfall: Assault доаѓа за смартфон

Titanfall: Assault ќе биде нова стратешка верзија на веќе етаблирана акциона гејмерска франшиза која пристигнува за смартфон за неколку...


The Elder Scrolls: Legends сега достапна бесплатно за смартфон

Bethesda студиото за игри за лансираше мобилната верзија на The Elder Scrolls: Legends наменета за смартфони откако претходно во март...


Откриена е тајна игра во новиот Android O

Google ја објави конечната бета верзија на Android O, а со неа и тајната бизарна игричка Octopus...


Telltale ќе лансира три продолженија на стриповските игри

Telltale студиото кое креира многу уникатни игри во кои главен фокус е сценариото, а не акцијата, потврди дека ќе лансира три...


The Walking Dead: March to War за зомби летна стратегија

Disruptor Beam го објави првиот трејлер за претстојната мобилна игра The Walking Dead: March to War која ќе се базира повеќе на...


The Elder Scrolls: Legends наскоро бесплатно за Android

Bethesda објави дека играта The Elder Scrolls: Legends во текот на овој месец ќе биде лансирана за Android платформата. Станува збор за...


SEGA лансира мега колекција на ретро игри бесплатно за смартфон

Легендарната јапонска гејминг компанија реши да лансира колекција со речиси сите игри кои во минатото беа достапни за конзолите на SEGA...


Гејмерка заработува милиони од својот дом

Челзи Сенди (25) од Австралија е позната како xMinks на игрите. Атрактивната девојка станала мега-популарна благодарение на...


Светскиот пазар на мобилни игри ќе вреди 58 милијарди долари

Сите чувствуваме дека се повеќе се играат игри на мобилните телефони и тоа го имало отсекогаш, а сега уште повеќе. Новите игри, новите...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm