Рендери од футролите за PureView камера сетапот на Nokia 9

Објавено на 26.11.2018 во НовостиРендери од футролите за PureView камера сетапот на Nokia 9

Се уште не е презентирана Nokia 9 PureView, која се очекува да дојде со пента-камера, односно со пет камери. Slashleaks постираа рендери од силиконски футроли, со што веруваат дека телефонот ќе биде вака дизајниран и задната страна ќе има исечоци за петте камери и за LED блиц. 

Исечокот за горната страна ќе биде наменет за микрофонот, а не за 3.5мм џек за слушалки. Samsung минатиот месец го откри Galaxy A9 (2018), првиот смартфон во светот со четворна камера. Сега веќе гледаме дека ќе имаме и камера сетап со пет камери. HMD Global ја купи Nokia лиценцата за PureView брендингот од Microsoft. Прв пат PureView брендингот беше користен во 2012 година кај Nokia 808 PureView, Symbian телефон со 41MP камера од задната страна и 3MP камера од предната страна. Nokia закажа настан во Дубаи за 5 декември и мислиме дека Nokia 9 PureView би можел да биде презентиран тогаш. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}