Samsung Galaxy J1 Ace

Samsung Galaxy J1 Ace
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - J111F
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - J11
SimSingle SIM (Nano-SIM) или Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии130.1 x 67.6 x 9.5 mm
Тежина131 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии4.3 инчи, 480 x 800 пиксели, 5:3 ratio (~217 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 768 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.4 (KitKat)
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 1900 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 10 часа 3G