Lenovo K4 Note

Lenovo K4 Note
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - A70
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии153.6 x 76.5 x 9.2 mm (6.05 x 3.01 x 0.36 in)
Тежина158 g (5.57 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM - A7010 a488/16/32 GB, 2 GB RAM - A7010
Слот за картичка microSD, up to 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUMediatek MT6753 Octa-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3300 mAh батерија
Во мирување До 265 часа 3G
РазговорДо 23 часа 2G / До 13 часа 3G