Alcatel Pixi 4 (5)

Alcatel Pixi 4 (5)
3.7
3.7
3.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавенјуни, 2016
Големина
Димензии140.7 x 72.7 x 9.5 mm (5.54 x 2.86 x 0.37 in)
Тежина148 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 480 х 854 пиксели (196 ppi густина на слика)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус на допир, откривање на лице, HDR
Видео Да
Секундарна 5 MP, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUQuad-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор