Lenovo A6010

Lenovo A6010
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4GLTE
Објавен2015, септември
Големина
Димензии141 x 70 x 8.2 mm
Тежина128 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, f/2.5, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, f/2.3
Додатоци
OSAndroid 5.0 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, White, Yellow
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор