Нов и чист Android 8.0 Oreo е креиран за Nokia 8

Објавено на 29.11.2017 во AndroidНов и чист Android 8.0 Oreo е креиран за Nokia 8

HMD Global објави дека Android 8.0 Oreo отсега е достапен за смартфонот Nokia 8. 

„Гордо ја претставуваме нашата чиста и безбедна верзија Android 8.0 Oreo на Nokiа 8. На нашите обожаватели секогаш сакаме да им подариме најдобро Android искуство. Затоа потраја одредено време за да ја тестираме, оптимизираме и оплемениме платформата“, вели Џухо Сарвикас, директорот за производи во HMD Global.

Во соработка со фановите на Nokia телефоните во иновативните бета лаборатории, креирана е чиста верзија во комбинација со одлични перформанси и уште подобар животен век на батеријата, без никаков неред. Автоматски ќе се инсталира Android 8.0 Oreo на Nokia 8, кога ќе стане достапен во земјата.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}