Lenovo S939

Lenovo S939
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, мај
Големина
Димензии159 x 84 x 8.7 mm (6.26 x 3.31 x 0.34 in)
Тежина171.5 g (6.07 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 720 x 1280 пиксели (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус на, препознавање на лице, HDR
Видео Да
Секундарна 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2 Jelly Bean
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Темно сива
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор