Samsung Galaxy J2 Pro (2018)

Samsung Galaxy J2 Pro (2018)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавен2018, јануари
Големина
Димензии143.8 x 72.3 x 8.4 mm
Тежина153 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 540 x 960 пиксели, 16:9 размер(~220 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 8 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.2, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Златна, Сина
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 18 часа