Рецензии
 • 10.0

  Call of Duty: Modern Warfare нема да ги фрустрира гејмерите

  Call of Duty како една од најпродаваните акциони франшизи во изминатите неколку години се претвори во машина за цедење на пари од страна на гејмерите со внатрешниот систем на економија преку кутии со

 • 7.4

  Samsung Galaxy A10s - Евтин за забава и сликање

  Samsung Mobile ја реобликуваше Alpha серијата со нови модели кои се значително поевтини од S серијата, имаат многу поедноставен сетап но, со доволен квалитет да обезбедат квалитетни перформанси кои ќе

 • 10.0

  Големината на телевизорите е важна и за мажите и за жените

  Димензиите на телевизорите стануваат се поголеми и големите телевизори стануваат стандард. На пример, кај нас во Македонија 43 инчен телевизор е стандард и има најмногу модели од таа големина. Според

 • 10.0

  Дали Facebook ќе го детронизира Цукерберг?

  Како што се наближуваат претседателските избори во САД закажани за ноевмри 2020 година, така се повеќе ќе се врти вниманието на регулаторите кон технолошкиот гигант Facebook кој има апсолутна доминаци

 • 10.0

  iPhone - Ако го продавате, добро е прво да го направите ова

  Постојат неколку важни нешта што треба да ги направите пред да се случи промена на сопствеништвото на вашиот iPhone. Многу е важно да ги следите сите овие чекори доколку сакате да ги задржите своите л

 • 9.4

  Samsung Galaxy Note 10 Plus - Неприкосновен професионалец

  Samsung Mobile немаше многу проблеми да претстави смартфон кој ќе донесе доволен број на иновации и ќе се наметне на пазарот како еден од најмоќните уреди за напредните корисниците, особено во бизнис


 
Новости

А1 го направи првиот тест 5G повик во С. Македонија

A1 Македонија, како компанија што постојано ги имплементира најсовремените технологии што обезбедуваат највисоко ниво на квалитетот на услугата за своите корисници, со...

 
Оперативни системи

Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како сексуален злоставувач, на кој...