Реални и неофицијални слики со Vivo X Flip

Објавено на 07.04.2023 во Преклопни уредиРеални и неофицијални слики со Vivo X Flip

Објавени се реални слики од се уште непретставениот Vivo X Flip од Digital Chat Station. На сликите може да се види дека Vivo X Flip располага со кружна камера и надворешен дисплеј. 

Vivo X Flip има 6.8-инчен AMOLED дисплеј со FHD+ (1080p) резолуција и 120Hz, Snapdragon 8+ Gen 1 процесор, 12GB LPDDR5 RAM меморија и 128GB UFS 3.1 меморија. Телефонот вклучува страничен сензор за отпечатоци на прсти. Задната камера е со главен сензор 50MP Sony IMX866, со ултра-широка камера и 12MP Sony IMX663 сензор. Уредот ќе биде со 32MP предна камера, 4400mAh батерија.