Huawei Mate X3 пристигна со повеќе иновации и Huawei Watch 4 со долга батерија

Објавено на 11.05.2023 во Смарт часовнициHuawei Mate X3 пристигна со повеќе иновации и Huawei Watch 4 со долга батерија

Новиот преклопен смартфон Huawei Mate X3 поставува повисоки стандарди со својот лесен и тенок дизајн и издржливи винтови. Huawei тврди дека е најтенкиот и најлесниот преклопен смартфон со голем екран. Во Европа ќе биде достапен само на одредени пазари

Huawei Watch 4 серијата става акцент на здрав живот
 
Во претходните серии имаше акцент на здравата батерија и бројни нови можности за следење на физичка подготовка. Huawei со Watch 4 се фокусира на следењето на здравјето. Има и Huawei Watch 4 Pro верзија. Повеќекратниот освојувач на златни медали на Олимписките игри и Светските првенства, спортист и глобална икона, Sir Mo Farah, го започна своето партнерство со Huawei WATCH GT 3 во 2021.


 
„Го обожавам Huawei асортиманот на часовници. Секој од нив може да понуди нешто уникатно, без разлика дали се работи за прецизен GPS во лесен часовник, WATCH GT Runner или прекрасниот луксузен дизајн на новиот часовник WATCH Ultimate. Што и да правам или каде и да одам, можам да го зграпчам вистинскиот уред што совршено ќе ги задоволи моите потреби. Новиот HUAWEI WATCH 4 е уште еден победник“, вели Sir Mo Farah.
 
Huawei Watch 4 серијата ќе има цена од 449 евра, а Watch 4 Pro - 549 или 699 евра, зависно со какви перформанси доаѓа.