Рецензии
 • 10.0

  Исмевани технолошки идеи: Сега не можеме да се замислиме без нив

  Многу е тешко да се предвиди иднината, освен ако имате вродени способности како Стив Џобс. Тогаш се е полесно...

 • 9.0

  Convertible Wireless Charger - Супер полнач за Galaxy S8

  Samsung Mobile по фијаското со експлозивната батерија на Galaxy Note 7 реши да не експериментира со смартфонот Galaxy S8 и затоа ја задржа големината на батеријата идентична како и кај претходниот мод

 • 10.0

  Како ќе се промени технологијата до 2020 година

  Веќе не е прашање дали развојот на технологијата го менува светот и нашиот секојдневен живот. Како светот би изгледал за 3 години... до 2020 година? Три години период веќе не е долг период. Facebook се обидел да прогнозира што не...

 • 8.8

  DJI Spark - Идеалниот дрон за селфи

  DJI е еден од првите брендови кои успеа да се наметне со своите евтини дронови со релативно прифатливи цени за сите категории на корисници. Нивната понуда е надградена со моделот DJI Spark кој има голем број на смарт функции и е...

 • 10.0

  Под Заклетва - Каков ќе биде Yahoo по договорот со Verizon?

  Веќе на сите им е добро познато дека американскиот телекомуникациски гигант Verizon реши да го преземе проблематичниот интернет сервис Yahoo за околу 4 милијарди долари. Со овој договор е предвидено да се направи спој на услугите со...

 • 10.0

  Ни рекордната казна од ЕУ нема да го сопре монополот на Google

  Google по речиси цела деценија на истрага и прогон конечно доби казна од страна на Европската комисија која смета дека станале монопол кој ја злоупотребува својата пазарна положба. Затоа му беше изречена казна од 2,4 милијарди евра,...


 
Новости

Регистриран интернационалниот Huawei NOVA 2 Plus

Huawei ги регистрираше двата нови модели на Huawei NOVA 2 Plus преку Федералната комисија за комуникации на САД што укажува на фактот дека е подготвен да го започне нивниот...

 
Оперативни системи

Сите што имаат iPhone, веднаш да го апдејтуваат iOS

Сите iPhone корисници се во опасност поради опасен хакерски напад во iOS. Следствено на тоа Apple објави безбедносна надградба за оперативниот систем и затоа ги советува...