Samsung Galaxy A54 5G протече, ќе биде најдобриот телефон во 2023

Објавено на 15.11.2022 во AndroidSamsung Galaxy A54 5G протече, ќе биде најдобриот телефон во 2023

Samsung Galaxy A серијата не е за потценување, затоа што се рангира највисоко на сите списоци на најдобри смартфони од средната класа. Сега протекоа неофицијално спецификациите на Samsung Galaxy A54 5G.

Спецификациите за Galaxy A54 5G ги објави ликстерот @OnLeaks:

- Пристигнува на почетокот на 2023 година;
- 6.4-инчен OLED дисплеј со FHD+ резолуција;
- 120Hz екран;
- Батерија од 5,000mAh;
- Тројна задна камера со 50MP главен сензор;
- 6GB RAM + 128GB меморија;

Димензиите на Galaxy A54 5G ќе бидат: 158.3 x 76.7 x 8.2мм. Колку за споредба, димензиите на Galaxy A53 5G беа: 159.9 x 74.7 x 8.1мм.