Facebook официјално призна дека ги прислушкувал корисниците

Објавено на 15.08.2019 во НовостиFacebook официјално призна дека ги прислушкувал корисниците

Facebook плаќа илјадници надворешни соработници со цел да ги прислушкува гласовните пораки на корисниците на Messenger. Социјалната мрежа на Марк Цукерберг и официјално го призна ова јавно.

Компанијата тврди дека веќе нема да има прислушкување, со цел да не им влегува во приватниот живот на корисниците. Наводно, прислушкувањето го практикувале со цел да се провери дали Messenger ги пренесува пораките правилно.

 
Најнови телефони
 
 


{}