Новости

Спецификациите на Huawei P50 Pro (неофицијално) протекоа без 5G мрежа!?

Наскоро Huawei ќе го претстави Huawei P50 на својот следен евент. MySmartPrice објави дека наводно Huawei P50 Pro ќе биде лимитиран на 4G...


Излегоа спецификациите на 5G Honor 50, Honor 50 Pro, и Honor 50 SE

Honor 50 серијата е најавена со три нови смартфони. Honor 50 Pro ќе биде најскапиот модел со Snapdragon 778G 5G процесор, 6.72-инчен...


Honor тргна сам со првиот премиум смартфон V40 и компетитивна цена

Honor откако се одвои како бренд од Huawei за прв пат лансира самостојно сопствен премиум смартфон кој мора да се признае дека е одлично...


Honor V40 ќе има рекордно брзо безжично полнење

Honor V40 по се изгледа дека ќе биде доста атрактивен смартфон во високата достапна класа со неколку адути, а меѓу нив ќе биде рекордното...


Кога доаѓа новиот Honor V40?

Honor својот прв самостоен смартфон по разделбата со Huawei ќе го лансира на 12 јануари и веќе подготвува голема кампања со привлекување...


Huawei Nova 8 и Nova 8 Pro доаѓаат со OLED дисплеј и SuperCharge 66W

Huawei Nova 8 серијата ќе дебитира на 23 декември, кои прво излегуваат на кинескиот пазар на 30 декември, а потоа и низ цел свет. Huawei...


Huawei Mate X2 веќе е одобрен и наскоро пристигнува

Huawei веќе ги обезбеди сите неопходни сертификати и одобренија за новиот флексибилен смартфон на преклоп кој ќе биде нивни втор од ваква...


Huawei Nova 8 и Honor V40 со сличен дизајн кај камерите

Huawei Nova 8 и Honor V40 ќе бидат официјално претставени во декември, а скиците од нив на интернет демонстрираат дека двата модела ќе...


Huawei nova 8 моделите ќе се полнат со луди брзини

Huawei планира многу силен адут за новите смартфони од средната класа Huawei Nova 8 кои стандардно се доста атрактивни во пост-пејд...


Побрзо полнење од Xiaomi Mi 10 Pro ќе нема

Xiaomi подготвува одлична понуда со новиот премиум смартфон Xiaomi Mi 10 Pro кој се чини дека ќе располага со најбрзото полнење на...