LG V30

LG V30
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1800 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2017, август
Големина
Димензии151.7 x 75.4 x 7.3 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипP-OLED екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 1440 x 2880 пиксели, 18:9 размер (~537 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 5
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна128 GB, 4 GB RAM (V30+) или 64 GB, 4 GB RAM (V30)
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSClass 33
EDGEClass 33
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetooth5.0, A2DP, LE, aptX HD
Infrared port Не
USB3.1, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна Dual: 16 MP (f/1.6, 1 �m, 3-оски OIS, PDAF) + 13 MP (f/1.9, no AF), phase detection & laser autofocus, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]/60fps, [email protected], 24-bit/192kHz стерео, HDR видео
Секундарна 5 MP (f/2.2, 1/5
Додатоци
OSAndroid 7.1.2 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.45 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo)
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, GALILEO
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Aurora Black, Cloud Silver, Moroccan Blue, Lavende
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3300 mAh батерија
Во мирување
Разговор