Рецензии

Uber во тешки проблеми - Како колата тргна низбрдо

Uber пред три години беше еден од најветувачките стартапи од САД со најава дека целосно ќе го реформира такси превозот нудејќи брзо...


Android апликации за итен случај кога ќе ви се изгуби телефонот

Корисните апликации за смартфон се секогаш „мајка“ кога ќе ви затребаат во итен момент. Затоа ви ги претставуваме овие топ три проверени...


Автономни камиони - Шоферите ќе останат без работа, патиштата побезбедни

Се поголем број на напредни стартапи со храбра визија, но и моќни производители од автомобилската индустрија си поставија цел за 10...


Новата генерација на Skype со тотално ново искуство

Microsoft најави иновации за мобилната и десктоп верзијата. Новата генерација на Skype апликацијата најпрво излегува на Android, потоа на...


Топ мини компактни смартфони за ракување со една рака

Има многу корисници што сакаат мали и компактни телефони, кои ќе може да ги ракуваат со една рака. Постојат неколку топ модели што ги...


Xiaomi Redmi Note 4 - Злато во средната класа

Xiaomi има три сегменти на понудата на смартфони од основната до премиум класата и на сите заедничко им е што доаѓаат со доста ниски и...


Android O: Откриваме 10 нови функции

Google го претстави Android O на својата I/O годишна конференција за девелопери. Новиот мобилен оперативен систем ќе биде официјално...


6 начини како стариот смартфон да стане „како нов“

Секогаш кога производителите лансираат нови иновативни модели смартфони, ни ја отежнуваат работата со постарите. Не очајувајте, за се има...


O-R3 – Смарт автомобил со дрон за одбрана и обезбедување

Што ќе се случи кога ќе ги споите двете најактуелните технологии во моментов автономните смарт возила и дроновите? Тогаш го добивате O-R3...


Едноставната причина поради која WannaCry направи „партали“

WannaCry не е првиот опасен малвер кој нападнал глобални мрежи и PC корисници ширум светот, но овој пат привлече огромно внимание поради...


Трите најважни новитети на Google

Една недела по завршувањето на годишната Google i/o 2017 конференција време е да се сумираат впечатоците и да се издвојат најважните...


HTC Desire 650 - Евтин телефон со висок потенцијал

Денес телефоните од средна класа не се којзнае што, HTC Desire 650 е одлично дизајниран, со нови BoomSound звучници од предната страна и...


Moto C 4G - Идеален за првите купувачи

Motorola брендот откако премина под водство на Lenovo ја продолжи својата маркетинг стратегија на лансирање на многу евтини смартфони, но...


HTC U11 - Иновативен гламурозен и софтверски дизајн

HTC U11 е официјално претставен, по што можеме да заклучиме дека компанијата продолжува да се натпреварува на Android мегданот со...


Huawei P10 Plus - Проширени можности и зголемена моќ

P10 Plus е најдобриот телефон на Huawei досега, и еден од најпрвите премиум смартфони на пазарот. Leica камерата е перфектна, без разлика...


Sony Xperia XZs - Ќе може ли да се натпреварува со другите

Sony продолжува со неговата борба на пазарот на смартфони, кој годинава лансираше два нови модели - Sony Xperia XZ Premium и Xperia XZs....


Зошто да замените iPhone за BlackBerry KEYone

Мал е бројот на корисници што не можеа да го преболат исфрлањето на тастатурата од употреба кај смартфоните со екран чувствителен на...


Samsung Galaxy A5 (2017) - Премногу моќ и елеганција во средната класа

Samsung ја стартуваше Alpha серијата замислена како мост меѓу средната и премиум класата со тоа што корисниците за нешто пониска цена од...


Дигитална трговија - Како да привлечете купувачи

Со појавата на технологијата и зголемувањето на базата на клиенти, сите компании се соочуваат со остра конкуренција. Бројот на ривали се...


Twitter со ризичен план се враќа во игра

Twitter долго време имаше разочарувачки финансиски резултати со постојан пад на активната корисничка база и слаб раст кога се во прашање...


Samsung Galaxy S8 - Беспрекорни можности

Samsung Mobile во моменти кога беше најпотребно го испорача досега најфантастичниот премиум смартфон Galaxy S8. Нема сомнежи дека Samsung...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA