Apple Watch Edition 42mm

Apple Watch Edition 42mm
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии42 x 35.9 x 10.5 mm (1.65 x 1.41 x 0.41 in)
Тежина69 g body (3.53 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1.65 инчи, 390 x 312 пиксели (~303 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотСафирен дисплеј, златно куќиште, ќерамичка заштита
 

- Force Touch дисплеј

Звонење, тонови
ТипВибрации, рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv4.0, LE
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSwatchOS 1.0 со надградба до v2.1
ПоракиSMS(threaded view), Email, Push Mail, IM
ПребарувачНе
Игри/
Боја 18 каратно Розево злато
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 250 mAh батерија (0.94 Wh)
Во мирување До 22 часа
РазговорДо 3 часа и 40 минути