Oppo Find 5 Mini

Oppo Find 5 Mini
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, јануари
Големина
Димензии137 x 68 x 7.7 mm (5.39 x 2.68 x 0.30 in)
Тежина128 g (4.52 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 540 x 960 пиксели (~234 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
Тип
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUMediatek MT6582M
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор