Acer beTouch E140

Acer beTouch E140
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенДекември 2010
Големина
Димензии104.5 x 55.8 x 12.8 mm
Тежина95 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Контролен панел осетлив на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothИма, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUQualcomm MSM 7227 600 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Дигитален компас

- Интеграција со социјалните мрежи

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/WMV/H.264/H.263 плеер

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh
Во мирување До 400 часа (2G) / До 500 часа (3G)
РазговорДо 6 часа (2G) / До 5 часа (3G