HTC U Ultra стартувa со Android Oreo во Европа

Објавено на 17.04.2018 во НовостиHTC U Ultra стартувa со Android Oreo во Европа

HTC U Ultra смартфонот е уште во низа од моделите кој ја добива последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo, а што е уште поважно софтверот веќе се доставува до корисниците во Европа, па затоа добро е наскоро да проверите дали е стигнат и за вашиот смартфон.

HTC U Ultra со Android 8.0 Oreo добива поголема стабилност на перформансите, подобар приказ на активните нотификации, поголема безбедност со енкрипција на податоците и подобро менаџирање на батеријата. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}