Huawei прави смартфон со дисплеј од над 7 инчи

Објавено на 14.09.2018 во НовостиHuawei прави смартфон со дисплеј од над 7 инчи

Huawei според тест направен на кинеската комуникациска агенција TENNA откриено е дека подготвува ново чудовиште од смартфон со големина на дисплејот од неверојатни 7,12 инчи. Секој уред со дијагонала од над 7 инчи треба да се категоризира како мини таблет, но Huawei очигледно не се ограничува од овие конвенции.

Новиот смартфон најверојатно ќе биде дел од Huawei Honor Max серијата, ќе има резолуција од 1,080 x 2244 пиксели, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon процесор со 1,9 GHz, 4 GB RAM, 64 GB вградена меморија, дуо камера, како и мега батерија со капацитет од 3,900 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}