Xiaomi веќе создал флексбилен смартфон на преклоп?

Објавено на 07.01.2019 во НовостиXiaomi веќе создал флексбилен смартфон на преклоп?

Xiaomi најверојатно ќе биде дел од новата трка за лансирање на флексибилен смартфон на преклоп со цел да му конкурира пред се на Samsung кој повеќе години вложува во ваков вид на мобилен уред.

Познатиот ликстер evleaks добил видео од Кина на кое е прикажан прототип на флексибилен смартфон со двоен екран кој може да се преклопува со софтвер на Xiaomi што укажува на фактот дека овој бренд веќе има стабилен уред кој наскоро може да се најде во продажба.

Засега нема повеќе детали за хардверот на флексибилниот смартфон на преклоп на Xiaomi, но најрано првата демонстрација може да се одржи на MWC 2019 саемот во Барселона.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}