Потврдено името на Lite моделот на Galaxy S10

Објавено на 13.02.2019 во НовостиПотврдено името на Lite моделот на Galaxy S10

Samsung Mobile годинава за прв пат ќе лансира мини или Lite модел на премиум смартфонот, но именувањето за да се разликува од конкуренцијата ќе биде по друга шема.

Веќе и официјално е потврдено дека Lite моделот ќе биде именуван Samsung Galaxy S10e што и претходно кружеше како шпекулација.

Инаку Samsung Galaxy S10e ќе биде "најмалиот" во триото со 5.8 инчен дисплеј, ќе има двојна камера на задната страна, осум-јадрен Snapdragon 855 процесор и батерија со капацитет од 3100 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}