Познати деталите за дисплејот на Samsung Galaxy Note 20 Plus

Објавено на 19.06.2020 во НовостиПознати деталите за дисплејот на Samsung Galaxy Note 20 Plus

Новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Plus се појави на HTML5 тест од каде се откриваат нови детали за неговиот дисплеј кој ќе има големина од 6,87 инчи за нијанса поголем од неговиот претходник.

Samsung Galaxy Note 20 Plus е предвидено да располага со размер од 19,3:9 што значи дека ќе биде издолжен во висина. 

Резолуцијата ќе изнесува 3096 х 1444 пиксели и ќе располага со Super AMOLED технологија со Infinity O распоред на селфи камерата и страничните рабови кои ќе бидат благо заоблени.