Новости

Google Chrome за Android ќе добие многу корисно копче

Google Chrome за Android ќе добие ново многу корисно копче "Close All Tabs" со кое без оглед колку прозорци за веб страни имате отворени...


Microsoft потврди дека се префрла на Chromium

Microsoft по само неколку години на користење на Edge HTML5 енџинот реши да направи промена која сега и официјално ја потврди по...


Microsoft ќе се потпре на Chromium за замена на Edge

Интернет прелистувачот Edge беше првото софтверско „чедо“ кое произлезе од последната верзија на оперативниот систем Windows 10, но се...


Chromium ќе биде новата замена за неуспешниот Microsoft Edge!?

Microsoft Edge беше креиран со најновите веб технологии, со цел да биде компатибилен со сите современи ...


Google Chrome ќе има систем за Explore на Android

Google Chrome моблната апликација за Android наскоро ќе додаде нов систем Explore за пронаоѓање на корисни елементи од интернет сферата...


Ко-основачите на Instagram ја напуштаат компанијата!?

Ко-основачите на Instagram, Кевин Систром и Мајк Кригер, ја напуштат компанијата со цел „повторно да ја истражат...


Chrome за Android ќе проверува отпечатоци од прсти

Chrome во бета верзијата за Android најави нова функција која наскоро ќе стане официјална и дел од финалната апликација, а се однесува на...


Како и кога да го гледате денес настанот на Apple 2018 iPhone

Apple ќе го одржи најголемиот настан во годинава денеска. Како што рековме, очекуваме три нови iPhone...


Chrome за Android доби заштита со Spectre надградбата

Интернетот прелистувачот Chrome за Android доби нова верзија со Spectre надградбата која ќе ги заштити корисниците од последните...


Google подготвува целосно нов изглед на Chrome

Google подготвува големи визуелни измени на Chrome апликацијата за десктоп која ќе биде базирана на Material Design и ќе има многу...


Ако го користите Stylish на Chrome или Firefox, можно е да сте хакирани

Голема е веројатноста за историјата од сурфањето од сите корисници на Google Chrome и Mozzila Firefox да е ...


Microsoft спрема целосно нова категорија на мобилен уред

На интернет се појавија информации за хардверските планови на Microsoft, кои се само рефлексија на...


Резултати на Microsoft покажуваат дека Edge е најдобар прелистувач

Microsoft тврди дека со користењето на неговиот Edge прелистувач, ќе направите батеријата на лаптопот да ви трае...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Google Chrome машински ќе го подобрува автоматското блокирање видеа

Google ќе овозможи блокирање на видеата што автоматски се плејуваат на прелистувачот Chrome, а сето ова ќе се прави машински преку...


Google Chrome добива нов дизајн на табовите

Google Chrome наскоро ќе биде редизајниран по теркот на "Material Design Refresh", по кој ќе биде редизајниран и Gmail


Наскоро ќе може да се логирате во Firefox, Chrome и Edge без лозинки

Лесно логирање на Facebook, Gmail и сите кориснички сметки само со отпечаток од вашиот прст или пак USB токен за максимална безбедност


Google Chrome ќе ви го олесни користењето на десктоп

Интернет прелистувачо Google Chrome ќе им го олесни користењето на емоџи на сите корисници кога е во прашање декстоп активностите на...


Huawei ги „трола“ Apple и Samsung пред промото на P20

Huawei започна многу храбра и смела маркетинг кампања со која ги „трола“ најголемите конкуренти Apple и Samsung, и пред нивните главни...


Chrome целосно ќе ги блокира сајтовите со автоматски звук

Интернет прелистувачот Chrome се повеќе ги заострува критериумите кога е во прашање автоматското пуштање звук на веб сајтови со видео или...


Chrome ќе воведе нова опција за лозинките

Интернет прелистувачот Chrome наскоро ќе додаде нова корисна опција во менаџерот на сочувани лозинки. Со неа корисниците ќе може да...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm