Samsung Galaxy A24 објавен со промотивни рендери и целосен дизајн

Објавено на 19.03.2023 во НовостиSamsung Galaxy A24 објавен со промотивни рендери и целосен дизајн

Samsung претстави два телефона оваа недела: A34 и A54. Galaxy A24 допрва треба да излезе со поевтина цена и послаби спецификации. Неколку промотивни рендери веќе излегоа со Samsung Galaxy A24. Тој ќе биде еден од најевтините смартфони на Samsung и ќе биде со мали подобрувања во споредба со Galaxy A23

Galaxy A24 ќе биде ценовно прифатлив смартфон, со огромен 6.5-инчен full HD+ Super AMOLED дисплеј со 90Hz и сооднос на екранот од 19.5:9. Galaxy A24 се очекува да биде со MediaTek Helio G99 процесор, 4GB RAM + 128GB ROM меморија, задна камера од 50MP + 5MP + 2MP, селфи камера од 13MP и батерија со капацитет од 5,000mAh со 25W брзина на полнење.