Moto G10 Power е со огромна батерија и претерано ниска цена

Објавено на 17.03.2021 во НовостиMoto G10 Power е со огромна батерија и претерано ниска цена

Како што се очекуваше, Moto G10 Power е конечно откриен во Индија со 6,000mAh и 20W брзина на полнење што може да трае до три дена. Неверојатно, 6.5-инчениот уред е достапен за купување за $137 во Aurora Grey и Breeze Blue бои, со 4GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Погледнете го видеото со најавата на овој линк.

Во споредба со Moto G Power (2021), варијантата во САД за $250, G10 Power со камера со повеќе опции со главен сензор од 48MP и 8MP ултра-широка камера. Snapdragon 662 процесорот е замена за 8-јадрениот 460 модел. Брендот под сопственост на Lenovo го лансира Moto G10 Power за глобална достапност.