Samsung Galaxy Music S6010

Samsung Galaxy Music S6010
5.7
5.7
5.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии110.1 x 59 x 12.3 mm (4.33 x 2.32 x 0.48 in)
Тежина106.9 g (3.74 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии240 x 320 пиксели, 3.0 инчи (~133 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB,
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), planned upgrade to 4.1 (Jelly Bean)
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS; вградена антена
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сина, Портокалова, Сива
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување
Разговор