Samsung Ch@t 333

Samsung Ch@t 333
5.7
5.7
5.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - GT-S3332 (SIM 1 & SI
Мрежа 3G
SimОпчионално Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, Јули
Големина
Димензии112.1 x 61.1 x 11.7 mm (4.41 x 2.41 x 0.46 in)
Тежина99.5 g (3.49 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии-, 2.4 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна28 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA
Секундарна Не
Додатоци
OS
CPU208 MHz
GPSНе
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- MP4/H.264/h.263 плеер
- Организер
- Гласовна меморија
Батерија
Тип
Во мирување До 650 часа
РазговорДо 15 часа