Samsung I9105 Galaxy S II Plus

Samsung I9105 Galaxy S II Plus

Продажна цена

  • Samsung I9105 Galaxy S II Plus
  • Ledikom - 12.300 ден.
6.9
6.9
6.9
Вкупно гласови: 28
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии125.3 x 66.1 x 8.5 mm (4.93 x 2.60 x 0.33 in)
Тежина121 g (4.27 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED Plus екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, проверка на квалитет
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Бела, Темно сина

 

- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Преглед за документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/пораки/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1650 mAh
Во мирување
Разговор